Komentarze (7)

M Niemiec M Niemiec

Ręce opadają... weźcie idźcie się przepychać słownie gdzieś indziej. Co ty Rifson trenujesz, że cię to tak śmieszy? Karate Tradycyjne na zawodach jest inne od tego, jakie się praktykuje w czystym budo. W tradycyjnym masz pełno łamań, dźwigni, ucisków, sprowadzeń do ziemi nawet. Ale ja nie będę cię przekonywać, od nazywania śmiesznym innych nie staniesz się lepszy, tak samo twoja SW poważniejsza.

Zellgapain Zellgapain

Z ciebie taki kandydat do rozmowy ze mną jak z koziego rogu proca. Podejrzewam, że trenujesz Kyokushin, które o ile możliwie jest skuteczne, tak na zawodach w większości przypadków wygląda jakby napuścić na siebie dwa buldożery i patrzeć który którego przepchnie. Zaraz to pewnie skwitujesz jakimś marnym komentarzem, odnośnie że KT to nie walka etc. Ale cóż, nie znasz, to nie wiesz.

Rifson Rifson

Z Tobą Zellgapain dyskutował nie będę bo jeszcze zawału dostaniesz z tych nerwów ;) śmieszy mnie ta cała postawa podczas walki i jej sposób łącznie z gardą i ciosami. Techniki wydają mi się wybitnie nieskuteczne. Cóż w każdej dyscyplinie znajdą się jakieś osoby wybitne, które wybiją się nawet na skale światową. Ale z tego co pamiętam choć nie jestem pewny Mamed Kyoksuhin trenowal a nie Tradycyjne

M Niemiec M Niemiec

Nie każdy wie co to w ogóle TODOME jest. Zawody odbywają się semi-contact, co nie każdemu pasuje. Poza tym, Karate Tradycyjne wolniej przynosi efekty, niż np. boks czy muay thai, gdzie niedobór techniki można nadrabiać fizycznością. Poza tym, skoro to jest takie śmieszne i żenujące, to popatrz na Khalidova, który wywodzi się z tradycyjnego, tak samo jak świetny zawodnik UFC Lyoto Machida.

Zellgapain Zellgapain

Śmieszne i żenujące, bo nigdy nie trenował na tyle długo, by pojąć o co w tym chodzi. Bo nie pojmuje idei "Todome" - czyt. techniki kończącej, a w jego imbecylskim przekonaniu sztuka walki jest skuteczna jedynie wtedy, kiedy dwóch gości prze na siebie czoło w czoło i napiedziela na ślepo po klacie i nogach. Oczywiście z całym szacunkiem dla ciebie Rifson.

TheSitarz TheSitarz

Dlaczego śmieszne i żenujące?

Rifson Rifson

Z całym szacunkiem dla osób to trenujących i ich wyników w tej dyscyplinie to dla mnie karate tradycyjne jest śmieszne, a nawet momentami żenujące.

 

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany